ŻYCIE I KULTURA ŚREDNIOWIECZA

20stycznia, w naszym przedszkolu odbył się pokaz historyczny zatytułowany „Życiei kultura w średniowieczu”, w wykonaniu grupy artystycznej REKONSTRUKTO.
        Artyści ubrani wzbroje, w interesujący sposób przenieśli naszych podopiecznych w czasyśredniowiecza. Podczas żywej lekcji historii dzieci miały okazję poznaćobyczaje i kulturę epoki średniowiecznej, a także elementy rycerskiegoekwipunku i uzbrojenia. Największym jednak zainteresowaniem cieszył się,zapierający dech w piersiach, pojedynek rycerski, pasowanie na rycerza orazzakuwanie w dyby. Każdy uczestnik mógł osobiście zapoznać się z różnymi rodzajami broni,rekwizytami i strojami średniowiecznymi. Artyści nawiązali bezpośredni kontaktz dziećmi włączając je w różne gry i zabawy plebejskie. Ochotnicy mogliposmakować kary zakucia w dyby, zostać pasowanym na rycerza bądź zmierzyć się wwalce z rycerzem na miecze. Taka forma sceniczna bardzo odpowiadała małymwidzom. Na zakończenie artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

ŻYCIE I KULTURA ŚREDNIOWIECZA

Album ze zdjęciami Google+ - „ŻYCIE I KULTURA ŚREDNIOWIECZA”