ZABAWY W KODOWANIE - PAŹDZIERNIK 2019

W październiku, w grupie „Słoneczek” i „Gumisiów”,odbyły się kolejne zajęcia w ramach realizacji programu „Zabawy w kodowanie”.Tym razem przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat zmian w przyrodzieoraz zjawisk atmosferycznych, charakterystycznych dla jesieni. Chętnie podawałyswoje sposoby na niepogodę, kiedy to za oknem jest szaro ideszczowo. A następnie, wykorzystując grafiki przedstawiające elementy pogody, ułożyłyukład choreograficzny, zaczynając od startu i kończąc na mecie. Kolejnymwyzwaniem dla podopiecznych było utworzenie kodu, który wyznaczy drogę odzielonego kwadratu przez te grafiki, które najbardziej przypominają obecnąpogodę do czerwonego kwadratu. Tu niezbędna była wiedza z zakresu podstawowychkierunków. Zadanie zostało wykonane znakomicie.

Na kolejnych zajęciach przeprowadzonych wedługscenariusza „W świecieksiążek, w świecie marzeń”, przedszkolaki miały okazję porozmawiać o swoichulubionych książeczkach czy też bohaterach bajek, których cenią szczególnie. Omówiły„bajkowe” krążki do „sudoku” i pogrupowały je ze względu na kolory ramek ibajek, z których pochodzą obrazki. A następnie podopieczni otrzymali materiałydo dalszej pracy, były to koła z elementami bajek, puste koła oraz zielona iczerwona kropka (symbol startu i mety). Ich zadaniem było stworzenie kodu –chronologii zdarzeń wskazanej baśni. Instrukcja miała prowadzić od startu domety i dodatkowo przechodzić tylko przez pola
z obrazkami związanymi zewskazaną bajką, a omijać obrazki innych. Na zakończenie przedszkolakipodzielone na zespoły stworzyły własne opowieści, układając obrazki w dowolnej kolejności.

Atmosfera na zajęciach była wspaniała, wszyscyświetnie się bawili.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)