ZABAWY W KODOWANIE – GRUDZIEŃ 2019

W grudniuprzedszkolaki z grupy „Słoneczek” i „Gumisiów” uczestniczyły w zajęciach zcyklu „Zabawy
w kodowanie”. Pierwsze zostały przeprowadzone według scenariusza„W internecie może być bezpiecznie”. Nasi podopieczni wykazali się ogromnąwiedzą na temat internetu oraz zasad bezpiecznego korzystania z niego. Podjęlirównież próbę stworzenia definicji tego słowa. Kolejnym wyzwaniem było zadaniepolegające na ułożeniu obrazka na podstawie podanych koordynatów oraz odtworzeniejego wzoru na arkuszach z kratownicą. Następnie dzieci, podzielone na dwazespoły, przygotowały symboliczne rysunki ilustrującedobre zachowania w sieci i takie, których należy unikać. Po omówieniu wykonanych prac nadszedłczas na utworzenie kodu, będącego instrukcją pokonania drogi od startu dosymbolu uśmiechniętej buzi. Droga prowadziła przez wszystkie obrazkiprzedstawiające pozytywne zachowania związane z korzystaniem z internetu, omijając ilustracje przedstawiające zachowania negatywne.

Kolejnezajęcia odbyły się pod hasłem „Wesołych Świąt”. Tym razem przedszkolaki miałyokazję porozmawiać na temat zbliżających się świąt, tradycji panujących w ichdomach oraz zwyczaju składania życzeń i wysyłania kartek świątecznych. Następnie stworzyły szczególną „kartkę”zakodowaną przy pomocy współrzędnych i w nietypowym, dużym rozmiarze.

Wszystkiezadania zostały wykonane fantastycznie, a co najważniejsze towarzyszyło temuwiele radości.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)