ZABAWY W KODOWANIE – STYCZEŃ 2020

Zanami kolejny miesiąc przygód z kodowaniem. Tym razem grupy Słoneczek i Gumisiów próbowały  dopasować miesiące do właściwych pór roku, atakże projektowały symbole graficzne, które zostały przypisane odpowiednimmiesiącom. Dzieci starały się wymienić nazwy miesięcy i przyporządkować jedo pasujących kolorów, symbolizujących kolejno wiosnę, lato, jesień izimę.  Przedszkolaki układały koła znazwami miesięcy we właściwej kolejności, a obok każdego miesiąca kładły koło zbarwą, która symbolizowała daną porę roku. Ważne było, żedo niektórych miesięcy pasują dwie pory roku. Nikt nie dał się zmylić iwszystko zostało odpowiednio dopasowane. Dzieci dostały na końcu puste koła iprojektowały symbole, które odpowiadały kolejno miesiącom i porom roku, wjakich występują. W roli grafików sprawdziły się wyjątkowo dobrze!

Radość,miłość, święto...są to słowa, które kojarzą się nam bardzo pozytywnie. Kiedypołączymy je ze słowami babcia i dziadzio przypominają nam o ich święcie. Tym razemprzedszkolaki przygotowując się do Dnia Babci
i Dziadka tworzyły kod do tychwłaśnie wyrazów. Odnajdując kolejno zakodowane literki ćwiczyły umiejętnośćpisania ich w wyznaczonym miejscu. Po takiej rozgrzewce każdy przedszkolakpolubi literki i cyferki.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)