ZABAWY W KODOWANIE

Wewrześniu w grupie Słoneczek oraz Gumisiów odbyłysię pierwsze zajęcia z kodowania. Wstępnym zadaniem naszych przedszkolaków byłopogrupowanie jesiennych owoców i warzyw. Z tym wszyscy bardzo dobrze sobieporadzili. W kolejnej części konieczna była wiedza z zakresu znajomości liter icyfr, a także podstawowych kierunków, ponieważ przedszkolaki kodowały drogę doznaku STOP zbierając rozłożone na planszy owoce i warzywa.

Nakolejnych zajęciach przedszkolaki przypominały sobie jak wyglądają owoce orazliście dębu i kasztanowca. Po wstępnych podziałach nadszedł czas nazbieranie kasztanów i żołędzi z naszej planszy. Także tym razem dzieci wykazałysię pomysłowością i zaangażowaniem. Widząc zainteresowanie jakie wzbudza ta forma zajęć u dzieci, czekamy napaździernikowe wyzwania z kodowaniem.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)