Zajęcia umuzykalniające - 17.11.2016

Wkolejnej audycji muzycznej pt. „Za mundurem panny sznurem”, muzycy zFilharmonii Rzeszowskiej przypomnieli o Święcie Narodowym – Odzyskaniu Niepodległości.Aby przedszkolaki poczuły nastrój tego Święta, muzycy poprosili ich, by stanęlina baczność, a w tym czasie oni zagrali „Hasło Wojska Polskiego” oraz „Rotę”.

Popodniosłym wprowadzeniu rozpoczęła się rozmowa prowadzących spotkanie z dziećmina temat patriotyzmu, z której wynikało, że to człowiek, który kocha swojąOjczyznę. Natomiast nasze przedszkolaki uznały, że oni po prostu mają byćgrzeczne by spełnić wymóg dobrego patrioty.

Napodtrzymanie nastroju, muzycy zagrali „Marsz Żołnierski”, podczas któregodzieci maszerowały, jak żołnierze i klaskały w rytm melodii. Zobaczyły takżeinstrumenty, które były potrzebne do zagrania marsza, czyli trąbkę i puzon.Muzycy opowiedzieli dzieciom o instrumentach, ich budowie oraz pozwolili im na nich zagrać. Dzieci bardzosię cieszyły, kiedy mogły wziąć do ręki instrument i z pomocą muzyków zagrać nanim swoją melodię.

Po udanejgrze na instrumentach, muzycy mieli do przedszkolaków jeszcze jedno pytanie –Czy wiedzą, jakie są symbole narodowe? Tym razem z odpowiedzią na to pytanie,przedszkolaki nie miały najmniejszego problemu. Pięknie odpowiedziały, że jestto godło, flaga i hymn. W rytm patriotycznej pieśni „Płynie Wisła, płynie”zakończyło się muzyczne spotkanie, które odbyło się 17 listopada 2016 roku.