Zajęcia umuzykalniające 20.10.2016

Co tojest muzyka? Czy można ją dotknąć, powąchać, polizać? Takim pytaniemskierowanym do naszych przedszkolaków rozpoczęli z nimi spotkanie muzycy zFilharmonii Rzeszowskiej w ramach nowej edycji audycji muzycznych „Dzień Dobry,Pani Muzyko! – wprowadzenie w tajemniczy świat muzyki”, która odbyła się 20 października 2016 roku.

Odpowiedzidzieci były bardzo ciekawe i zabawne, co sprawiło, że wszyscy byli w dobrychnastrojach, który towarzyszył im w czasie tańca do piosenki „Powitanka” przyakompaniamencie instrumentów muzycznych.

Naszedzieci pochwaliły się również znajomością nut i ich zastosowaniem w muzyce,podczas rozmowy prowadzących spotkanie o powstawaniu piosenki.

Głównympunktem audycji była prezentacja pięknie brzmiącego klarnetu. Dzieci miałyokazję poznać jego budowę oraz wsłuchiwały się w dźwięki, jakie wydobywały się z instrumentu. Chętne dzieci spróbowały teżswoich możliwości gry na klarnecie, a następnie dobrze bawiły się przy kolejnejpiosence.

Swojąwyobraźnią, jak i wiedzą o tym, co jest potrzebne, żeby powstała muzyka zaskakiwałynaszych gości. Przedszkolaki bez problemu potrafiły odpowiadać na pytaniamuzyków.

W rytmiepięknego „Marsza Radeckiego”, dzieci wraz z muzykami, którzy inspirowaliprzedszkolaków do naśladowania ich ruchów, maszerując zakończyli spotkanie zmuzyką w naszym przedszkolu.