ZAJĘCIA Z ASTRONOMII

W dniu 11.02. 2014 roku w naszym Zespole Szkół dla przedszkolaków i uczniów odbyły się wspecjalnym namiocie imitującym obserwatorium astronomiczne ustawionym na saligimnastycznej zajęcia z astronomii. Uczestnicy tego spotkania mieli okazjęobejrzeć animacje komputerowe sklepienia niebieskiego, posłuchać pogadanek natemat budowy kosmosu, nauczyć się jak wyznaczać kierunek północny za pomocągwiazdy polarnej. Poznali też historie odkryć astronomicznych, wypraw w kosmos ikatastrof. Dzieci i młodzież z dużym zainteresowaniemwysłuchali opowieści prelegentów o budowie wszechświata  i zobaczyli jego budowę między  innymi ułożenie gwiazdozbiorów na naszej półkuli,animacje spadających meteorytów. To spotkanie z kosmosem dostarczyło naszymwychowankom i uczniom niezapomnianych przeżyć, a także wiedzy.