Zdalny Egzamin Próbny

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE KLASY 8

Informujemy, że dla uczniów naszejszkoły w dniach 30.03 - 1.04.2020 r. zostanie przeprowadzony zdalniepróbny egzamin ósmoklasisty przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Materiały obejmą zarówno arkusze wwersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów zniepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 dozadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostanązamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej www.cke.gov.pl oraz na stronach internetowychokręgowych komisji egzaminacyjnych - OKE Kraków http://www.oke.krakow.pl/inf/  w następujących terminach:

• 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Uczniowieokoło godziny 8:55 wchodzą na stronę i pobierają pliki.

Po pobraniu materiałów ze strony CKE lub  OKE – rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jestprzeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie:

Język polski 120 minut / 180 minut uczniowie z dostosowaniem

Matematyka 100 minut / 150 minut uczniowie z dostosowaniem

Język angielski 90 minut /135 minut uczniowie z dostosowaniem

Uczniowie zapisują swoje rozwiązania wustalonej przez szkołę formie – na zwykłej kartce papieru ksero A4. Wpisująnumer zadania i odpowiedź albo rozwiązanie, np.

ZADANIE 3: A (wielokrotnego wyboru)

ZADANIE 6: 1.P, 2.F, 3.P (zadania typu prawda/fałsz)

ZADANIE 7: AC albo A.3 (podwójnegowyboru)

ZADANIE 10: 1.C, 2.A, 3.B (dopasowanie)

ZADANIE 11: (po kolei wpisujemy brakujące słowa (zadania z luką) // rozwiązujemy zadanie).

Również ręcznie udzielamy odpowiedzi na pytania otwarte, krótkieformy wypowiedzi, wypracowanie- zachowując szczególną staranność pisma i odstępmiędzy zdaniami, tak by praca była czytelna.

Po zakończonej pracy uczniowie robiąprecyzyjne zdjęcia prac i do godziny czasu po zakończeniu wysyłają na pocztędziennika elektronicznego danego nauczyciela. Uczniowie muszą pisać wyraźnie,czarnym, grubszym długopisem, aby zdjęcia były dobrze widoczne.

Nauczyciele, korzystając zeszczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą odpowiedzi sprawdzaći przekazywać uczniom informację zwrotną.

Próbny egzamin ósmoklasisty nie jest obowiązkowy i będzie przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj.danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasieprzeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj.zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował jużw stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagająjeszcze doskonalenia). Nie będą wystawiane oceny cząstkowena podstawie uzyskanych punktów przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego zposzczególnych przedmiotów.

Zachęcamy do udziału!