100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek9 listopada 2018 r. nasza szkoła świętowała 100-lecie odzyskanianiepodległości. Cała społeczność szkolna złożyła wieniec pod pomnikiem,następnie udała się na uroczystą Mszę świętą do kościoła parafialnego.

Z okazji100. rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół wWólce Podleśnej włączyli się do akcji „Rekord dla Niepodległej” i o godzinie11:11 zaśpiewali czterozwrotkowy hymn narodowy.

Ogodzinie 17:00 w naszej szkole odbyły się dalsze obchody związane z odzyskaniemniepodległości. Po raz  czwarty odbył się koncert pieśni patriotycznych Polsce śpiewam”.Tym razem pod hasłem „dla Niepodległej…”. Impreza miała charakter środowiskowy.

Koncert spotkał się z  pozytywnym odzewemspołeczności szkolnej, przedszkolnej, rodziców, mieszkańcóworaz lokalnych organizacji. Swoją obecnością zaszczycił nas były wójt GminyTrzebownisko pan,  wicewójt SławomirPrada, który w swoim przemówieniu przypomniał dzieje narodu polskiego. Spotkanierozpoczęła pani dyrektor Renata Poźniak od krótkiego wprowadzenia w realia Polski, która przez123 lata znajdowała się w niewoli. Następnie wręczyła dyplomy uczestnictwa wDyktandzie dla Niepodległej, w którym w 11 października 2018 roku wzięli udziałrodzice, nauczyciele, rodzice.

Koncert poprowadzili pani Justyna Kus-Buć ipan Dariusz Czyjt, którzy przybliżali genezę śpiewanych pieśni i piosenekpatriotycznych i zachęcali do wspólnego śpiewania. Pieśni  patriotyczne zostały odśpiewane przyakompaniamencie pana Tomasza Piwowara oraz uczniów klasy V - Eryka Mazura iMiłosza Witka. Swoimi występami zaszczycili nas się druhów OSP w WólcePodleśnej, drużyny Orląt” działającej przy parafii Św. Jadwigi wWólce Podleśnej oraz dzieci przedszkolnych z rodzicami. Także wszystko dali zsiebie nauczyciele naszej szkoły, śpiewając ile tchu w piersiach.

Frekwencjabyła najwyższa od 4 lat. A cała społeczność Wólki Podleśnej dała wyrazpatriotyzmu.

Dziękujemywszystkim za obecność i jesteśmy przekonani, że spotkamy się za rok.

(Aby wyświetlić galerię, kliknij na poniższe zdjęcie)