Akcja „Sprzątanie Świata”

Na godzinach wychowawczych uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z tegorocznym przesłaniem akcji „Sprzątanie Świata”, które brzmi NA STRAŻY CZYSTEJ ZIEMI.
Na korytarzach szkolnych zostały wykonane gazetki informacyjne dotyczące tego ważnego wydarzenia. Akcja „Sprzątanie Świata” odbywa się w Polsce już po raz 31, towarzyszą jej zbiórki surowców wtórnych, segregacja odpadów oraz wiele konkursów. Również w naszej szkole zbieramy ubrania, nakrętki oraz zużyte baterie dla Fundacji A kogo.

19 września uczniowie klas pierwszych w ramach akcji posprzątali teren wokół szkoły. Natomiast uczniowie klas starszych teren wokół boiska, plac zabaw oraz pobocze drogi. Wyposażeni w rękawiczki i worki zbieraliśmy śmieci, oczywiście nie zapominając o ich wcześniejszym posegregowaniu.
Bardzo nas ucieszyło, że teren naszej miejscowości jest czysty, co dowodzi dużej świadomości ekologicznej jej mieszkańców.

Małgorzata Proskura-Buczak