Kleksik

Redaktor naczelna A. Kozłowska
Zastępca Julia Witek

ROK SZKOLNY 2022/2023

Gazetkę szkolną „Kleksik” tworzą uczniowie, dla których dziennikarstwo staje się pasją. Redaktorem naczelnym jest Alicja Drozdowska z klasy 8b a zastępcą Nataniel Ryznar z klasy 8a. Zespół redakcyjny tworzą ponadto: Jakub Wilczak, Artur Kot, Laura Bogusz, Mateusz Bońkowski, Oliwia Obara, Mateusz Kilian, Magdalena Orłoś, Liliana Kokoszka i Amelia Lech.

Uczniowie samodzielnie przygotowują artykuły do gazetki, a następnie przy pomocy nauczycieli składają ją w całość. W każdym wydaniu pojawiają się wywiady, artykuły poruszające sprawy szkoły oraz zakładki tematyczne dotyczące mody, filmu, książki, kulinariów. Każdy numer gazetki zawiera ponadto liczne quizy, rebusy i krzyżówki. W tym roku szkolnym nowością są artykuły w języku angielskim!

Szatą graficzną i składem gazetki zajmuje się pani Katarzyna Piotrowska.

O poprawność zapisów i zawartość merytoryczną dbają pani Justyna Polanowska, pan Dariusz Czyjt oraz pani Iwona Dziągwa i pani Edyta Purcha.

ROK SZKOLNY 2021/2022

Gazetka szkolna w bieżącym roku szkolnym posiada format kwartalnika. Tworzą go następujący uczniowie: Dominika Stec z kl.8 jako redaktor naczelna, Izabela Tomasik kl.8 zastępca redaktora naczelnego oraz redaktorzy odpowiedzialni za rubryki: Gabriela Osypka i Aleksandra Ciupak kl.8 -dział historii, Aleksandra Drzał z kl.8 informacje szkolne, moda i uroda oraz co warto przeczytać i obejrzeć w kinie Dominika Stec i Izabela Tomasik , wywiady prowadzi Anna Jakubowska z kl.8 a kulinariami zajmuje się Oliwia Jakubowska również uczennica klasy 8. Z klasy 7b redaktorkami są Alicja Drozdowska i Kinga Ostrowska, które przygotowują dział rozrywki.

KLEKSIK to kwartalnik Szkoły Podstawowej , który rozchodzi się w około 80 egzemplarzach. Uczniowie lubią go czytać gdyż porusza sprawy bezpośrednio ich dotyczące. Tu dowiadują się wielu ciekawych rzeczy dotykających ich samych i kolegów . Newsy szkolne, rozrywka i porady modowe a także sprawdzone i polecane przepisy cieszą się dużym zainteresowaniem.

Szatą graficzną i składem gazetki zajmuje się pani Katarzyna Piotrowska

a o poprawność zapisów dbają głównie poloniści : pani Justyna Polanowska, pan Dariusz Czyjt a także pani Iwona Dziągwa.

I.Dziągwa, J.Polanowska, D.Czyjt, K.Piotrowska