Dzień Dinozaura

W naszym przedszkolu obchodziliśmy “Światowy Dzień Dinozaura”. Mali słuchacze z chęcią przenieśli się w fascynujący świat dinozaurów, który nadal kryje wiele tajemnic.  Z wielkim zaangażowaniem i dumą dzielili się swoją wiedzą na temat tych prehistorycznych stworzeń. Wspólnie z głównymi bohaterami teatrzyku – Zuzią i Milusiem poznali wiele ciekawostek oraz przypomnieli sobie kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały oraz jak wyginęły te prehistoryczne gady.  Dzieci wcieliły się również w role paleontologów, wspólnie dokonywały “wykopalisk”, dzięki którym zobaczyły jak wyglądały szkielety niektórych dinozaurów. Uczestniczyły również w wielu innych zabawach i konkurencjach: dopasowywały cienie, układały puzzle, odkrywały postaci dinozaurów na drapankach, świetnie kroczyły śladami dinozaurów w rytm piosenki “Świat Dinozaurów”. Był to cudowny dzień nabywania wiedzy i odkrywania wciąż tajemniczego świata dinozaurów.