Pomagamy!!!

W związku z trwającą od kilkunastu dni powodzią w południowo-zachodniej części Polski Zespół Szkół w Wólce Podleśnej odpowiadając na apel Wójta Gminy i Komendanta Gminnego OSP Gminy Trzebownisko przyłączył się do akcji Pomoc Powodzianom.
W dniach 18.09-20.09.2024r zostały wyznaczone specjalne punkty w szkole oraz przedszkolu, gdzie wszyscy ludzie, którym los powodzian nie był obojętny mogli przynieść produkty spożywcze oraz środki chemiczne pierwszej potrzeby.
Serce rosło, kiedy codziennie kolejne pudełka wypełniały się po brzegi potrzebnymi artykułami.
Szkolny Klub Wolontariatu oraz Szkole Koło Caritas serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom – rodzicom i dzieciom oraz osobom, które zaangażowały się i uczestniczyły w zbiórce za wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka i  otwarte serca. Szczególne podziękowania kierujemy do Strażaków z OSP w Wólce Podleśnej za odbiór zebranych darów i bezpośrednie ich przygotowanie do transportu i przekazanie potrzebującym.
Mamy wielką nadzieje, że ten gest dobrej woli naszej lokalnej społeczności pomoże ludziom, którzy niejednokrotnie utracili cały swój dorobek życia choć trochę spojrzeć z optymizmem w nadchodzącą przyszłość.

Iwona Rojek
Sylwia Kozdroń