Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025 “Chwytajcie wiedzę”

W poniedziałek 2 września 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy, jak zawsze, mszą św. w kościele parafialnym, po czym uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do szkoły na uroczysty apel, podczas, którego został odśpiewany hymn państwowy oraz hymn naszej szkoły, a następnie Pani Dyrektor Renata Poźniak oficjalnie przywitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przywitali szkolne mury.

Wszystkim uczniom życzyła, aby ten nowy rok szkolny był czasem odkrywania nowych pasji i zainteresowań, budowania wartościowych relacji koleżeńskich, a podjęty wysiłek i trud przełożył się na wyniki, aby mogli cieszyć się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami. Życzyła także wszystkim nauczycielom i pracownikom placówki wiary we własne możliwości i zapału do pracy, rodzicom zaś cierpliwości i powodów do dumy ze swoich pociech.

Po części oficjalnej zaprezentowali się uczniowie klas trzecich , którzy wraz z wychowawcami przygotowali cześć artystyczną, witając kolegów i koleżanki w nowym roku wesołymi piosenkami i wierszami. Nie zapomnieli również o najmłodszych koleżankach i kolegach z pierwszych klas. Wręczając drobne upominki  obiecali wsparcie i opiekę ponieważ :

„ W szkole zawsze fajnie jest! I tutaj nikt, nigdy nie jest sam!”

Życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!

Agnieszka Możdżeń
Anna Mitał