Wyprawka dla Pierwszoklasisty

WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ – rok szkolny 2024/2025

Uczniowie w dniu rozpoczęcia roku szkolnego otrzymają bezpłatny komplet ćwiczeń.
Podręczniki do edukacji zintegrowanej oraz j. angielskiego będą mieć sukcesywnie wypożyczane z biblioteki szkolnej.
Koszt zakupu podręcznika i ćwiczeń do religii pokrywają rodzice. Sposób zakupu będzie ustalony z p. Katechetką po rozpoczęciu roku szkolnego.
Proszę zakupić dzieciom lekki plecak, ale z wyprofilowanym tyłem (przy plecach), z grubszymi szelkami, nie za duży.
Korespondencja z rodzicami oraz bieżące informacje będą przekazywane za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

W tornistrze:
-zeszyt 16- kartkowy w 3 linie (z dobrze widocznymi liniami – 2 różowe),
-1 zeszyt 16- kartkowy w kratkę,
-zeszyt 32 kartkowy w kratkę do przyrody – przeznaczony  również na  kolejne lata,
-2 teczki na gumkę na karty pracy (jedna do plecaka, druga do pozostawienia w szafce),
-piórnik

W piórniku:
-2 ołówki (dzieci, które źle trzymają w paluszkach ołówek – nakładkę na ołówek do chwytu na trzy palce),
-gumka,
-kredki ołówkowe,
-nożyczki,
-klej w sztyfcie,
-temperówka zamykana,
-krótka linijka,
-kolorowy zakreślacz,
-kolorowe znaczniki (paseczki do przyklejania w książce miejsca do pracy),

Materiały plastyczne (większość tych materiałów wystarczy na 3 kolejne lata – jedynie w przypadku braku będą uzupełniane):
-1 ryza papieru ksero,
-1 blok techniczny biały A3,
-2 bloki techniczne kolorowe A4,
-1 blok techniczny biały  A4,
-farby plakatowe, pędzel,
-kredki pastele tłuste,
-plastelina,
-kredki świecowe (bambino),
-papier kolorowy do wycinanek,
-4 bibuły w dowolnych kolorach.

Wszystkie rzeczy powinny być podpisane.

Strój sportowy: koszulka biała, ciemne spodenki sportowe.

Obuwie zmienne, które będzie służyło również do zajęć sportowych. Powinno mieć biały gumowy spód. Dobrze dopasowane. Dzieci, które nie potrafią dobrze wiązać sznurowadeł, nie powinny mieć obuwia wiązanego.

Woreczek na obuwie zmienne do pozostawienia w szatni.

Strój galowy: biała bluzka, ciemna spódniczka, biała koszula, ciemne spodnie.

Wychowawczynie