102. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Już za kilka dni będziemy  świętować  102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To wyjątkowe  dla wszystkich Polaków wydarzenie  obchodzone jest bardzo uroczyście w całym kraju. W naszej szkole już od czterech lat organizowane są  koncerty pod hasłem „ Polsce śpiewam”, w  które włączają  się bardzo aktywnie nie tylko uczniowie, ale także ich rodziny oraz wszystkie organizacje działające na terenie Wólki Podleśnej.  Ze względu na trwającą  w tym roku pandemię, tak wyczekiwany przez wszystkich koncert  nie może się odbyć w tradycyjnej formie. Gorąco zachęcamy jednak do wspólnego świętowania z okazji odzyskania niepodległości w gronie rodzinnym.  Proponujemy obejrzenie krótkiej prezentacji historycznej, która przybliży zarówno młodszym jak i starszym losy naszej ojczyzny. Warto także wrócić pamięcią do ubiegłorocznego koncertu . Fotograficzna relacja, którą  poniżej zamieszczamy, pozwoli na ponowne przeżycie tych wyjątkowych chwil i umożliwi stworzenie atmosfery wyjątkowej wspólnoty , jaka towarzyszy co roku temu wydarzeniu.

Mamy nadzieję, że mimo trudnej sytuacji, w jakiej się znajdujemy , tradycja organizowania  niepodległościowych  koncertów w naszej szkole  przetrwa . Liczymy , że już za rok  wszyscy spotkamy się razem  i  z podwójną siłą  zabrzmią wówczas słowa: „ Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy  my żyjemy…”.

Iwona Dziągwa
Justyna Polanowska