Spektakl Teatralny pt.” Pan Twardowski”

22 maja zawitali do naszego przedszkola aktorzy że Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa. Zaprezentowali najmłodszym spektakl nawiązujący do jednej z najbardziej znanych legend związanych z Krakowem – “Pana Twardowskiego”. Pełne humoru widowisko sprawiło, że przedszkolaki w przystępny sposób poznały historię wielkiego uczonego, który chciał zdobyć lek na nieśmiertelność. Z “pomocą” do Mistrza Twardowskiego przybył sam diabeł i za sprawą czarciego podstępu szlachcic zaprzedał duszę biesowi. A to wszystko w zamian za ogromną wiedzę i znajomość magii. Znakomita gra aktorów przepełniona dialogami z elementami staropolszczyzny, kolorowa scenografia, starodawne stroje i rekwizyty przybliżyły dzieciom czasy szlacheckie z XV i XVI wieku. Dodatkowo spektakl ubarwiała piękna muzyka, która przeniosła małych widzów do czasów minionej epoki. Na podkreślenie zasługują również walory poznawcze i wychowawcze. Dzieci miały możliwość posłuchać hejnał Mariacki i zatańczyć krakowiaka.