Rummikub w świetlicy szkolnej – wrzesień 2024

W tym roku szkolnym na zajęciach świetlicowych realizowana jest innowacja pedagogiczna  Rummikub w świetlicy szkolnej, która będzie obejmować 14 zajęć, które będą się odbywać w czasie pobytu uczniów na świetlicy szkolnej.
Znana i bardzo popularna gra Rummikub, może być wykorzystywana nie tylko do dobrej zabawy, ale też do rozwijania umiejętności matematycznych, logicznego myślenia i kompetencji społecznych uczniów. Może także pozytywnie wpłynąć na poziom ich zaangażowania w proces uczenia się i motywację do nauki.
We wrześniu odbyły się dwa zajęcia, które miały na celu wprowadzenie uczniów do Rummikub, omówione zostały zasady gry oraz jej cele edukacyjne. Pierwsza gra próbna, z naciskiem na zrozumienie podstawowych reguł i mechaniki gry. Uczniowie bardzo chętnie oraz z wielkim zaangażowaniem  uczestniczyli w zajęciach.
Mamy nadzieję, że dzięki wprowadzonej innowacji uda nam się rozwijać umiejętności matematyczne uczniów w szkole podstawowej za pomocą gry Rummikub, która angażuje w procesie nauki zastosowania liczb, strategicznego myślenia, uczenie operacji arytmetycznych, rozpoznawanie sekwencji i wzorców liczbowych.

Sylwia Kozdroń
Joanna Pieczonka