Dziękujemy jak każdego roku!

Z każdym rokiem bardziej i goręcej,

bo to dzięki Wam, Nauczyciele,

wiemy, rozumiemy z każdą lekcją więcej.”

Święto Komisji Edukacji Narodowej, to szczególny dzień, który jest okazją do wyrażenia słów podziękowania Nauczycielom za zaangażowanie, wysiłek i serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. I właśnie z tej okazji 10 października społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii.
Podczas uroczystości gościliśmy Wójta Gminy Trzebownisko – Pana dr Sławomira Poradę, Panią Dyrektor Centrum Oświaty w Trzebownisku Katarzynę Słuję, Panią Sylwię Lech – Radną Gminy Trzebownisko i jednocześnie Przewodniczącą Rady Rodziców w Zespole Szkół w Wólce Podleśnej.
Pani Dyrektor Renata Poźniak przywitała wszystkich gości, złożyła serdeczne życzenia zebranym Nauczycielom oraz pracownikom obsługi. Życzenia dla pedagogów złożył również Pan wójt, wskazując jak ważną rolę w życiu młodego człowieka odgrywa nauczyciel. Następnie głos zabrały Pani Dyrektor Katarzyna Słuja oraz Pani Sylwia Lech, życząc zdrowia, satysfakcji, radości z wykonywanej pracy, a także sukcesów w pracy zawodowej.
Po części oficjalnej uczniowie klas III oraz VII przedstawili program artystyczny, podczas którego swoimi występami wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę, poświęcenie i wyrozumiałość. Udowodnili, że dobry nauczyciel nie tylko uczy i wymaga, ale też przeżywa wraz z dziećmi wiele wspaniałych  chwil.

Justyna Kus-Buć
Katarzyna Piotrowska