“BohaterON – włącz historię!”

Grupa “Gumisiów” wzięła udział w “BohaterOn – włącz historię!” – ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

Celem zajęć było wprowadzenie dzieci w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców Warszawskich. Przedszkolaki dowiedziały się czym różni się konflikt od wojny i doszły do wniosku, że warto ze sobą rozmawiać, nazywać swoje emocje i akceptować zdanie/wybór kolegi/koleżanki.

Obejrzały również przedstawienie kukiełkowe “Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, w którym dzielny Powstaniec uratował część Warszawy za pomocą listu. “Gumisie” zastanawiały się także “Kim jest bohater?” i czy oni sami znają jakiegoś bohatera lub mogą być bohaterami.

Na zakończenie dzieci wykonały pamiątkowy album dla Pani Luizy, w którym zamieściliśmy podziękowanie za udział w Powstaniu Warszawskim wraz z podpisami oraz piękne laurki.