CIAO ITALIA! Dzień Europejski – Włochy!

21 maja   obchodziliśmy Dzień Europejski organizowany w naszej szkole już od 17 lat. Tegoroczne edycja zbiegła się z 20. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej. Tym razem  wybraliśmy się w podróż do słonecznej Italii. Uczniowie z  klas IV, V,VI i VII odwiedzili znane i popularne miasta we Włoszech, np. Rzym, Mediolan, Watykan, San Remo , Wenecję czy Weronę i w ten sposób zaprezentowali całej społeczności szkolnej zabytki , kulturę i osobliwości tych niezwykłych miejscowości. Podczas występu turystki, które spędzały wakacje we Włoszech ,miały możliwość odwiedzenia Bazyliki Świętego Piotra, wzięcia udziału w pokazie mody w  Mediolanie oraz słynnym Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo, przepłynąć się wenecką gondolą, czy też udać się na przejażdżkę rowerową nad przepięknym jeziorem Como. Miały też niebywałe szczęście spotkać słynnego podróżnika i kucharza- Roberta Makłowicza. Atrakcji było naprawdę wiele! Sądząc po brawach, jakie otrzymali nasi aktorzy, występ bardzo się podobał! Całe przedstawienie wzbogacone zostało oprawą muzyczną, którą stanowiły bardzo popularne i klimatyczne włoskie melodie, oraz prezentacją multimedialną, dzięki której wszyscy mogliśmy się przenieść w urokliwe zakątki Włoch.

Już dziś zapraszamy za rok na kolejną edycję. Gdzie wybierzemy się wówczas ? To na razie musi pozostać tajemnicą!

Justyna Polanowska
Edyta Purcha