Ćwiczymy Komunikację

Tym razem Zippi pomagał dzieciom uczyć się skutecznej komunikacji. Dowiedzieliśmy się jak słuchać innych, jak prosić o pomoc i mówić to, co chce się powiedzieć, nawet w niesprzyjających okolicznościach.

Dzieci dzieliły się swoimi sytuacjami z życia, które wspólnie omawialiśmy, zastanawialiśmy się nad towarzyszącymi im w danym momencie uczuciami i próbowaliśmy znaleźć odpowiednie rozwiązanie problemów.

Razem z Zippim, jego przyjaciółmi dzieci zastanawiały się do kogo mogą się zwrócić z prośbą o pomoc, a także dlaczego powinny to robić, pomimo towarzyszących im różnych emocji. Zwróciliśmy uwagę także na to, co przeszkadza w dobrej komunikacji oraz na to, co powoduje, że inni mogą nie zrozumieć o czym mówimy.

Wszyscy angażowali się w ćwiczenia, chętnie rozmawiali i szukali rozwiązań różnych sytuacji 😉