Dzień Książkowego Misia i Urodziny Kubusia Puchatka 2020

14 października swoje święto mają wszystkie misie występujące w książkach dla dzieci.
Razem z przedszkolakami rozmawialiśmy o niedźwiadkowych bohaterach ich ulubionych książeczek. Przyjrzeliśmy się bliżej misiowi Paddingtonowi i jego wędrówce z Peru do Wielkiej Brytani, opiekuńczemu Baloo, który pomagał Mowgliemu bezpiecznie przemierzać dżunglę i oczywiście znanemu wszystkim dzieciom i dorosłym Kubusiowi Puchatkowi!

Kubuś Puchatek obchodził w tym dniu swoje urodziny, więc był szczególnym gościem. Dzieci przygotowały dla niego piękne laurki, pomagały mu także odnaleźć zaginiony ogon Kłapouchego, przemierzając Stumilowy Las. Nasz przyjaciel przygotował dla nich specjalne puchatkowe odznaki, za to, że dzielnie mu towarzyszyli w tej wyprawie. Przedszkolaki udekorowały także urodzinową kolorowankę Kubusia Puchatka, słuchając w tym czasie przygód ulubionego misia.