“Dzień Warzywno-Owocowy” – pietruszka i śliwka

W październiku odbył się w naszym przedszkolu, pierwszy w tym roku szkolnym dzień warzywno – owocowy. Dni warzywno – owocowe są już tradycją w naszej placówce i podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku szkolnym, będą się odbywały cyklicznie – raz w miesiącu. Podczas tych dni, przedszkolaki będą zdobywały wiedzę na temat wybranych warzyw i owoców.

Pierwsze spotkanie poświęcone było PIETRUSZCE i ŚLIWCE.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się skąd pochodzą omawiane warzywo i owoc, zapoznały się z ich właściwościami odżywczymi. Rozmawiały o kształcie, zapachu i walorach smakowych pietruszki i śliwek.

Przedszkolaki wykazały się znaczną wiedzą na temat potraw jakie można z nich wykonać i opowiadały o tych, które sami lubią jeść najbardziej. Nie zabrakło oczywiście degustacji.