Dzień Warzywno-Owocowy Wrzesień 2020

We wrześniu odbył się w naszym przedszkolu, pierwszy w roku szkolnym 2020/2021 dzień warzywno – owocowy. Dni warzywno – owocowe są już tradycją w naszej placówce i jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku szkolnym, będą się odbywały raz w miesiącu. Podczas tych dni, przedszkolaki będą zdobywały wiedzę na temat wybranych warzyw i owoców.

Pierwsze spotkanie poświęcone było PIETRUSZCE i JABŁKU.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się skąd pochodzą omawiane warzywo i owoc, zapoznały się z ich właściwościami odżywczymi. Rozmawiały o kształcie, zapachu i walorach smakowych pietruszki i jabłka.

Nie zabrakło degustacji jabłek oraz pietruszki, a na zakończenie każda grupa wykonała pracę plastyczną – dzieci otrzymały kolorowanki pietruszki i jabłka. Pokolorowały je dowolnie wybraną przez siebie techniką.