Odwiedziny Świętego Mikołaja w Przedszkolu

Trochę czasu minęło od spotkania z św. Mikołajem, ale nie sposób o nim zapomnieć. Kochany św. Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z naszego przedszkola. Przybył do nas 4 grudnia i zagościł w każdej grupie. Przedszkolaki na to wyczekiwane spotkanie przygotowywali się bardzo długo.

Po pierwsze pracowali nad swoim zachowaniem, byli dla siebie uprzejmi, dzieli się zabawkami i wzajemnie sobie pomagali. Pamiętali, że święty patrzy na nich z nieba i nie chcieli go zawieść.

Kolejny etap rozpoczął się już bezpośrednio w każdej grupie. Wszystkie dzieci nauczyły się piosenki i wierszyka dla św. Mikołaja. Chcieli w ten sposób serdecznie przywitać gościa i podziękować mu za otrzymane prezenty. Była to również dobra lekcja dla naszych wychowanków, dzięki temu uczyli się szacunku do osób starszych i wdzięczności.

Myślimy, że ten dzień, pełen emocji i wrażeń na długo zapisze się jako jeden z piękniejszych wspomnień w naszym przedszkolu.