Spotkanie z Panią Bibliotekarką

W dniu 27 października 2021 r. gościliśmy w naszym przedszkolu Bibliotekarkę, Panią Agatkę Kozłowską. Celem wizyty było zapoznanie z zawodem bibliotekarza oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. Pani Agatka przyniosła ze sobą kilka ciekawych i kolorowych wydań książeczek. Zwróciła uwagę dzieci na walory poznawcze oraz kolorowe ilustracje. Uzmysłowiła naszym podopiecznym dlaczego i jak należy dbać o książki oraz zachęcała do ich czytania. Mali słuchacze w ciszy i skupieniu wysłuchali fragmentów znanych bajek czytanych przez naszego Gościa. Chętnie odpowiadali na pytania dotyczące treści utworów.

Na zaproszenie Pani Agatki wybraliśmy się również z wizytą do biblioteki szkolnej. Przedszkolaki poznały zasady wypożyczania książek oraz zobaczyły jak wygląda karta czytelnika. Dowiedziały się również, jakich zachowań należy się wystrzegać podczas pobytu w bibliotece. Pani Agatka opowiedziała małym słuchaczom o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem przyglądały się książkom. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pozycje dla dzieci.

Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej. Mali czytelnicy obiecali, że będą częściej odwiedzać bibliotekę i korzystać z jej bogatego księgozbioru. Był to wspaniały czas, pełen uśmiechów i niezapomnianych wrażeń.