Szkolne Przygody Gangu Fajniaków 3

W tym tygodniu nasze Gumisie razem z Fajniakami poznawały żywioł powietrza. Dzieci uczestniczyły w zajęciach mających na celu ochronę przyrody. Samodzielnie kolorowały grafiki przedstawiające pojemniki do segregacji śmieci. Rozmawialiśmy, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko. Zastanawialiśmy się razem z Fajniakami, co możemy robić, żeby nasza planeta była jak najmniej zatruwana. Dowiedzieliśmy się, jak długo rozkładają się niektóre śmieci. Następnie przedszkolaki zamieniły się w detektywów śledzących niewidzialne powietrze. Wykonaliśmy kilka eksperymentów z nim związanych. Przeczytaliśmy także kolejny rozdział „Gangu Fajniaków i Miasta Marzeń”.

Przedszkolaki kolejny raz wykonały kilka zadań z aplikacji mobilnej, by zdobyć odznakę. Wykonały także tematyczną pracę konkursową. Już za tydzień kolejne niespodzianki.