Uroczystość pasowania na ucznia

29 października uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie,  a następnie zostali pasowani na ucznia naszej szkoły. W uroczystości uczestniczyli ich starsi koledzy z klasy II, Pani Dyrektor, zaproszeni nauczyciele,  Rodzice oraz przewodnicząca SU.
Początek – to już tradycyjnie polonez w wykonaniu wszystkich uczniów z klasy I i II. Pierwsza część programu – patriotyczna. W drugiej – każdy pierwszak z „przymrużeniem oka” przedstawił się. Uczniowie wspierani przez drugoklasistów poprzez wiersze, piosenki, scenki opowiedzieli o tym czego się uczą, jak poruszać się po drodze, o swoich prawach i obowiązkach.
Występ został nagrodzony gromkimi brawami.  Bohaterowie dnia otrzymali legitymacje, pamiątkowe dyplomy, prezenty od kolegów i koleżanek z klasy II, rodziców oraz książeczki „Pierwsze abecadło” w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”.

Po pamiątkowych zdjęciach wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców klasy I.

Wolanik Grażyna
Drzał Maria