PACYNKOWE PRZEDSTAWIENIE pt. „Dobro zawsze zwycięża”

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć przedstawienie pacynkowe przygotowane przez ich koleżanki z klasy VI. Pomysł zrealizowania takiego wydarzenia zrodził się w czasie wdrażania ogólnopolskiego programu edukacyjno-technologicznego „Laboratoria przyszłości”, w ramach którego nasi uczniowie poszerzają swoje kompetencje kreatywne. Jedną z form realizacji tego programu w naszej szkole jest organizowanie „Pikników naukowych”, podczas których uczniowie mają możliwość wykorzystania zakupionych narzędzi technicznych, takich jak: roboty, drukarka 3D, maszyny do szycia czy sprzęty AGD. W I semestrze bieżącego roku szkolnego, podczas takiego spotkania, uczennice, pod czujnym okiem nauczycieli- pani Justyny Kus-Buć oraz pani Edyty Purchy, uszyły pacynki, które postanowiliśmy wykorzystać do stworzenia teatrzyku. Przygotowane przedstawienie było okazją do zaprezentowania zdolności artystycznych naszych uczniów, ale także oryginalnym sposobem przekazania ważnych wartości. Zaprezentowana historia pt. „Dobro zawsze zwycięża” podkreślała rolę prawdziwej przyjaźni i miłości w życiu człowieka. Teatrzyk bardzo spodobał się naszej szkolnej publiczności, czego dowodem były gromkie brawa i owacje po każdym spektaklu. Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie szkoły podstawowej zgodnie przyznawali, że pomysł stworzenia takiego widowiska był bardzo trafiony i już oczekują jego kolejnej edycji. Nie pozostaje zatem nic innego, jak rozpocząć przygotowania do kolejnego przedstawienia, o czym na pewno poinformujemy na naszej stronie internetowej.

Justyna Polanowska
Dariusz Czyjt