Witaj Zippi!

W naszym przedszkolu rozpoczęły się zajęcia, dzięki którym dzieci mogą lepiej poznać siebie, swoje uczucia, czy zachowania w danych sytuacjach. Razem z nowym przyjacielem- Zippim, grupa Słoneczek i Gumisiów realizuje Ogólnoświatowy Program Promocji Zdrowia Psychicznego „Przyjaciele Zippiego”. Uczy on różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.

Nasz sympatyczny patyczak towarzyszy dzieciom także w trakcie innych zajęć i jest częścią naszej małej przedszkolnej społeczności 😉

Pierwszy cykl zajęć obejmował omawianie uczucia smutku, szczęścia, złości, zazdrości i zdenerwowania.
Dzieci ćwiczyły mówienie tego, jak czują się w różnych sytuacjach i poznały sposoby poprawiania własnego samopoczucia. Na koniec każdych zajęć, określały, jak czuły się w ich trakcie  oraz jak podobały im się zajęcia.
Po omówieniu części pierwszej wszyscy dostali kartę zadania domowego, które wykonywali z rodzicami. Cieszymy się, że również oni mogą zaangażować się w realizację programu.