Wycieczka do Wrocławia klas VI-VIII

Wycieczki są jedną z najbardziej lubianych form uczestnictwa w życiu szkolnym. Zgodnie z tradycją pod koniec roku szkolnego uczniowie klas VI-VIII udali się na klasową wycieczkę do Wrocławia.
Wrocław zwany jest miastem mostów rozciągających się nad Odrą, drugą co do wielkości rzeką w Polsce.
Jest to miasto o wielowiekowej tradycji, do którego przybywają wycieczki z całego świata, dzięki czemu w 2016 roku okrzyknięto je Europejską Stolicą Kultury. Licznych zabytków oraz porządku strzegą krasnale, które spotkać można na każdym kroku. Warto pójść ich szlakiem, dotrzeć w ciekawe zakamarki tego pięknego miasta.

Program 1 dnia:

• ogród zoologiczny
  • Hala stulecia
  • fontanna multimedialna
  • Panorama Racławicka
  • wytwórnia filmów fabularnych

Program 2 dnia:

• przejażdżka tramwajem
  • Ostrów Tumski
  • Stare miasto
  • Katedra
  • Wieża matematyczna

Wrocław jest prężnym ośrodkiem geocachingu, co było doskonałą okazją, aby z grupą uczniów odnaleźć  kilka tematycznych skrzynek, zostawiając przy tym nasze przygotowane wcześniej kamyczki.
Wszystkie założone punkty programu wycieczki zostały zrealizowane. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do domu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w wyjazdu.

ZOO Wrocław

Hala Stulecia