Kwiecień w świetlicy szkolnej

W kwietniu wszystkim w świetlicy dopisywał pogodny, wiosenny nastrój. Dzieci z wielką ochotą rozpoczęły przygotowania do Świat Wielkanocnych, poznały tradycje wielkanocne oraz wykonywały różne prace plastyczne. Korzystając ze słonecznych dni spędzaliśmy czas na placu zabaw. Końcówka kwietnia to przygotowanie młodych Polaków do świąt narodowych obchodzonych na początku maja. Zapoznaliśmy świetlików ze znaczeniem słowa konstytucja, omówiliśmy symbole ojczyste, wykonaliśmy związane z nimi prace plastyczne. W tym roku szkolnym dzieci uczęszczające na świetlicę, pod opieką nauczycieli świetlicy, przygotowały montaż słowno-muzyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zajęcia świetlicowe to również czas zabawy, który pozwala na rozwijanie swoich umiejętności i zainteresowań.

G. Wardęga
S. Kozdroń