Światełko Pamięci dla Łyczakowa

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w zbiórce białych i czerwonych zniczy, które 1 listopada zostaną zapalone na polskich grobach na Ukrainie.
Akcję zainicjowała Telewizja Polska Oddział w Rzeszowie, która koordynuje zbiórkę i zawiezie zebrane znicze na Ukrainę.
Akcja zbierania zniczy dla Polaków spoczywających za wschodnią granicą rozpoczęła się ok. 20 lat temu. Wówczas dziennikarze Polskiego Radia Lwów oraz pracownicy polskiego konsulatu we Lwowie zauważyli, że cmentarz Łyczakowski tonie w ciemnościach, mimo obecności licznych polskich grobów. Znicze zbierane w ramach akcji Światełko Pamięci dla Łyczakowa to za każdym razem sposób na to, aby na polskich grobach za wschodnią granicą zapłonęły białe i czerwone znicze. To też forma pomocy dla miejscowych Polaków. Finał tegorocznej akcji Światełko Pamięci dla Łyczakowa zakończył się we wtorek 22 października. Uczestnicy z całego Podkarpacia zebrali ponad 10 tysięcy białych i czerwonych zniczy, które trafią na groby Polaków w Ukrainie.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za wsparcie tegorocznej zbiórki.

G. Wardęga
S. Kozdroń