III Gminny Konkurs Poetycki O pióro Księdza Jana Kalinki – Uroki życia

Grubą jest ta cienka zasłona oddzielająca nas od Wieczności

W naszej szkole została zorganizowana III edycja Gminnego Konkursu Poetyckiego O pióro Księdza Jana Kalinki – Uroki życia. W tym roku tematem przewodnim wierszy była afirmacja życia, docenianie jego piękna i wartości, mimo znikomości i kruchości ludzkiej egzystencji. Jak co roku Konkurs przeznaczony był dla uczniów z terenu Gminy Trzebownisko i zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy IV- VI i VII-VIII.

Nieżyjący już proboszcz parafii w Wólce Podleśnej Ksiądz Jan Kalinka, pisząc wiersze, wychwalał Boga i wszystkie jego dzieła – otaczający świat. W tym „zaganianym” świecie przystawał na chwilę, by zachwycić się prozą życia – bocianem na łące, gołębiami na dachu czy białymi brzozami, których w Wólce Podleśnej nie brakuje. We wszystkim dostrzegał piękno i wielkość Stwórcy. To piękno dostrzega również młode pokolenie, które zainspirowane jego twórczością świetnie sobie radzi na polu poezji. Być może wśród tych młodych ludzi jest godny jego następca.

W kategorii wiekowej klas IV-VI nagrodę główną – Pióro Księdza Jana Kalinki zdobył  Mateusz Durak – uczeń klasy piątej ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. bpa Wojciecha Tomaki w Trzebownisku, a w kategorii klas VII-VIII Oliwia Mierzwa – uczennica klasy ósmej z Zespołu Szkół w Nowej Wsi.

Z uczniów naszej szkoły II miejsce zdobył Krystian Ożóg – uczeń klasy szóstej w kategorii klas IV – VI i Nataniel Ryznar – uczeń klasy 7 w kategorii klas VII – VIII. Wyróżnienie otrzymał Artur Kot z klasy 7.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Iwona Dziągwa
Justyna Polanowska