Akcja „BohaterON – włącz historię” w naszym przedszkolu

Przedszkolaki z grup „Gumisie A i B” w bieżącym roku szkolnym wzięły udział w Ogólnopolskiej Kampanii „BohaterON – włącz historię”. Głównym celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promowanie historii Polski XX wieku poprzez działania edukacyjne. W grupach przeprowadzone zostały zajęcia, które pomogły wprowadzić najmłodszych w tematykę wojny i Powstania Warszawskiego. Niezwykle pomocne w przekazaniu wiedzy okazało się przedstawienie kukiełkowe pt.: „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, które w bardzo przystępny sposób przybliżyło dzieciom pojęcie bohaterstwa i patriotyzmu. Bajka pokazała również, co dla Powstańców znaczy pamięć o historii oraz jak ważna jest dla nich korespondencja z dzisiejszymi, młodymi patriotami. Natomiast wykonane papierowe pacynki – myszki posłużyły przedszkolakom do odegrania scenek na temat rozwiązywania konfliktów.

Była to prawdziwa lekcja historii dla przedszkolaków!