Akcja „Sprzątanie Świata”

Jest rok 2020, a my po raz dwudziesty siódmy  wyruszyliśmy posprzątać Polskę!  W tym roku hasłem przewodnim było:

„ PLASTIK ? REZYGNUJĘ, REDUKUJĘ, SEGREGUJĘ !”

Tegoroczna Akcja niewątpliwie różniła od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19. Nie zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. I to my musimy o niego zadbać!

W naszej szkole podczas  godzin wychowawczych uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami zapoznali się z tegorocznym celem oraz z zasadami akcji. Na korytarzach szkolnych zostały wykonane gazetki tematyczne. Przedszkolaki posprzątały teren wokół szkoły, a uczniowie klas I – VIII wzięli udział w konkursie „Łowcy Nakrętek”, które zostały przekazane na szlachetny cel. Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy VII Radosław Wilczak. Gratulujemy.

Małgorzata Proskura – Buczak