„BEZPIECZEŃSTWO – PIERWSZA KLASA”

Dnia 13 września 2023r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klasy 1A i 1B z policjantkami z Wydziału Prewencji z Wojewódzkiej Komendy Policji w Rzeszowie w ramach projektu „Bezpieczeństwo-pierwsza klasa”.
Projekt ten jest dedykowany uczniom rozpoczynającym naukę w szkole podstawowej. W trakcie spotkania funkcjonariuszki w formie prezentacji przekazały najważniejsze zasady bezpieczeństwa dziecka w szkole, w domu, podczas zabawy, a także poruszania się po drodze i w cyberprzestrzeni. Specjalnym gościem spotkania była maskotka projektu – policyjny miś POPO. Każdy uczeń chciał się z nim przywitać, zrobić zdjęcie. Miś POPO wraz z dziećmi ćwiczył bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Podczas spotkania pierwszoklasiści obejrzeli także policyjny radiowóz, a nawet mogli zająć miejsce za kierownicą.
Na zakończenie każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał znaczek odblaskowy i książeczkę edukacyjną. Zajęcia były bardzo ciekawe, dzieci chętnie brały w nich czynny udział nie kryjąc przy tym dużej radości.

Link do materiałów Podkarpackiej Policji

M. Drzał