Biblijny Konkurs Plastyczny

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny dzieci z kl. I-IV mogły wziąć udział w Plastycznym Konkursie Biblijnym dla dzieci szkół podstawowych Diecezji Rzeszowskiej pt. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” na podstawie Ewangelii według św. Jana zorganizowanym przez Dzieło Biblijne naszej diecezji. Patronat nad konkursem objęło Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Przebiegał on w dwóch etapach: szkolnym i diecezjalnym i w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-II i kl. III-IV. Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej na arkuszu formatu A3, w której uczeń miał zaprezentować jeden wybrany przez siebie temat:
a. Jezus i Samarytanka – J 4,1-26
b. Uzdrowienie chromego nad sadzawką – J 5,1-14
c. Jezus chodzi po jeziorze – J 6,16-21
d. Dobry Pasterz – J 10,1-18
e. Wskrzeszenie Łazarza – J 11,1-44
f. Uroczysty wjazd do Jerozolimy – J 12,12-19
g. Zjednoczenie z Chrystusem (winny krzew) – J 15,1-17

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 7 uczniów, a po rozstrzygnięciu na etapie diecezjalnym okazało się, że Julia Kot z kl. IV otrzymała wyróżnienie za pracę pt. „Jezus chodzi po jeziorze”, natomiast „Dobry Pasterz” autorstwa Kacpra Orzecha z kl. IA zakwalifikował się na wystawę.

GRATULUJEMY!!!

A tak prezentują się wspomniane prace na wystawie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie.

Agata Kozłowska