BohaterOn w Naszym Przedszkolu

Grupa przedszkolna “0” wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterOn- włącz historię!” poświęconej promowaniu historii Polski XX wieku oraz upamiętnianiu uczestników Powstania Warszawskiego poprzez działania edukacyjne.

Najpierw odbyły się zajęcia, na których dzieci wysłuchały opowiadania; obywały się także rozmowy na temat powstania, powstańców, tego jak wyglądało miasto Warszawa w czasie wojny, dlaczego ludzie postanowili walczyć. Wyświetlona została także autorska prezentacja dotycząca symboli powstania. Dzieci zapoznały się również z piosenkami powstańczymi.

Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały prace plastyczne, które połączyliśmy w jeden album zadedykowany Panu Bolesławowi Walterowi- jednemu z Powstańców Warszawskich. Zamieściliśmy też krótki list z pozdrowieniami od naszej grupy. Mamy nadzieję, że nasz prezent sprawi Panu Bolesławowi radość 😉