SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W WÓLCE PODLEŚNEJ

Zawód strażaka wzbudza ogromny podziw zarówno wśród dorosłych, jak i najmłodszych.  Dlatego też nasi podopieczni mają przyjemność gościć przedstawicieli owego rzemiosła co roku w naszym przedszkolu. Tym razem spotkanie z reprezentantem Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Podleśnej odbyło się 30 kwietnia. Dzięki uprzejmości Pana Jakuba Lecha dzieci zapoznały się
z wieloma tajnikami pracy strażaka. Przekonały się, że jest bardzo ciężka i wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Mali słuchacze wiedzą, że strażacy noszą na barkach spory zakres obowiązków, gdyż nie tylko gaszą pożary, ale też udzielają pomocy w wielu niebezpiecznych sytuacjach. Podczas pogadanki przedszkolaki dowiedziały się, jak należy się zachować podczas pożaru i innych zagrożeń. Przy okazji utrwaliły sobie numery alarmowe i omówiły sytuacje do jakich trzeba wzywać straż pożarną. Mogły również z bliska zobaczyć sprzęt niezbędny podczas wykonywanej służby. Ponadto każde dziecko mogło przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak przymierzając kask oraz umundurowanie strażackie.

Serdecznie dziękujemy panu Jakubowi Lechowi za poświęcony czas oraz bardzo pouczające warsztaty, dzięki którym przedszkolaki wiedzą jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych.