Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole 2023

W dniu 7 lutego 2023 obchodzony był Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Jak co roku, nasza szkoła włącza się w akcję promującą bezpieczne zachowania w Internecie w ramach Szkolnego Dnia Bezpiecznego Internetu, który się odbył w dniu 9 lutego 2023. Organizacja tego przedsięwzięcia jest odpowiedzią na zagrożenia, z jakimi możemy się spotkać każdego dnia. To doskonała okazja, aby w sposób przyjemny i bezstresowy przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w przestrzeni internetowej, dowiedzieć się, jak reagować w obliczu zagrożenia, a wreszcie – stać się rozsądnym użytkownikiem sieci.

By stać się świadomymi internautą, w równym stopniu potrzebna jest teoria i praktyka. W ramach przypomnienia teorii gościliśmy w naszej szkole policjanta dzielnicowego – mł. asp. Marcin Pawusiaka, który w ciekawy sposób przedstawił zagrożenia czyhające w Internecie, sposoby radzenia sobie z nimi, jak i konsekwencje łamania prawa. O najważniejszych zasadach przypomniała również pani dyrektor Renata Poźniak, a temat rozwinął uczeń klasy 8a – Mateusz Bońkowski. W ramach praktyki chętni uczniowie klas 4 – 8 wykonali plakaty oraz klipy video promujące bezpieczeństwo w sieci. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ich pracami i zdjęciami z tego wydarzenia!

Justyna Kus – Buć
Katarzyna Piotrowska