Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego  ustanowione 27 kwietnia 1972 r. i obchodzone jako Dzień Nauczyciela, a od 1982r. pod zmienioną nazwą jako Dzień Edukacji Narodowej. Święto upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zatwierdzone przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 .października 1773r.

“Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci, stara się zobaczyć ich duszę”- taka sentencja przyświecała tegorocznym obchodom święta nauczycieli w naszej szkole.

Uroczysty apel z tej okazji odbył się 13 października. Pani dyrektor Renata Poźniak podziękowała nauczycielom i pracownikom obsługi za  pracę i wysiłek włożony w edukację dzieci oraz zaangażowanie w życie placówki. Uczniowie klas III, VI i VIII recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce szkolnej, a także przedstawili scenkę z życia szkoły w krzywym zwierciadle. Akademię uświetniły tańce w wykonaniu uczniów kl. III oraz uczennicy kl. VIIB Anny Smeli.

Edyta Purcha
Katarzyna Piotrowska