Dzień Świętego Patryka

17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Partyka, patrona Irlandii. Tego dnia na pierwszych zajęciach lekcyjnych uczniowie klas IV-VIII zapoznali się z jego postacią oraz poznali najciekawsze zwyczaje i legendy dotyczące tego święta. Uczniowie  upiekli w domu zdrowe, zielone, szpinakowe babeczki i sprzedawali je na przerwach międzylekcyjnych. Zachęcamy do obejrzenia ich w galerii poniżej. Zielone tego dnia były nie tylko wypieki, ale również stroje uczniów, niektórzy z nich mieli też przypięte do ubrania koniczynki, będące symbolem Irlandii. Chętni uczniowie mieli także okazję rywalizować w Konkursie Wiedzy o Irlandii oraz w poszukiwaniu garnca ze złotem, który, jak głosi legenda, złośliwy irlandzki skrzat-Leprechaun, ukrył na końcu tęczy. Poszukiwanie tego cennego skarbu odbyło się na długiej przerwie. Chętni śmiałkowie musieli rozwiązać szereg zagadek oraz wykazać się znajomością słówek związanych z Dniem Św. Partyka, a na najbardziej wytrwałych czekała nagroda z końca tęczy!

A oto nasi laureaci:

Szkolny Konkurs Wiedzy o Irlandii:

1 miejsce: Nataniel Ryznar oraz Roksana Dróżdż z klasy VIIA, Marcel Witek z klasy V

2 miejsce: Michał Gajda z klasy V

3 miejsce: Maria Knap z klasy VI