Dzień Ziemi

25 kwietnia cała społeczność naszej szkoły spotkała się, aby świętować jeden z najważniejszych dni w kalendarzu naszej planety – Dzień Ziemi. Jest to czas, kiedy przychodzi nam wspólnie zastanowić się nad naszym wpływem na środowisko naturalne oraz podjąć działania mające na celu ochronę naszej planety. Taki cel przyświecał przedstawieniu przygotowanemu przez klasę 4, które obejrzeli wychowankowie przedszkola i uczniowie naszej szkoły.
Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, które obchodzone jest od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. Jest celebrowany od Singapuru po Rzym i od Alaski po Australię. W Polsce jego początki sięgają 1990 roku.
W naszej szkole przez cały rok odbywały się różne akcje, konkursy, wycieczki i zbiórki ekologiczne. Ponadto 21 marca miał miejsce Gminny Konkurs Ekologiczny, w którym uczennica klasy VI – Weronika Wrona zajęła I miejsce.

Pamiętajmy o jednym, że każdy dzień może być Dniem Ziemi.

Małgorzata Proskura – Buczak
Sylwia Kozdroń