eTwinning MOJA MAŁA OJCZYZNA-GMINA TRZEBOWNISKO

Od kwietnia 9 uczniów naszej szkoły: Alicja Drozdowska kl.6b, Weronika Gołojuch kl.6a, Oliwia Obara kl.6a, Mikołaj Kłoda kl.6a, Helena Węgrzynska kl.6a, Roksana Dróżdż kl. 6a, Katarzyna Pietraszek kl. 8 i Lidia Wiercioch kl. 8 pod opieką p. M.Buczak i p. I. Dziagwa bierze udział w projekcie etwinning MOJA MAŁA OJCZYZNA-GMINA TRZEBOWNISKO.
Na platformie Moje twinspeace spotykają się uczniowie szkół z terenu gminy Trzebownisko i wspólnie tworzą w ciekawy i inspirujący sposób informacje o swojej miejscowości. Tu umieszczają zdjęcia plenerowe, szkół, kościołów, obiektów kulturalnych i sportowych. Wymieniają się poglądami i spostrzeżeniami ze swoimi nowymi kolegami, rozwiązują zagadki w escape roomach, tworzą wiersze , tłumaczą pochodzenie nazw swoich miejscowości, zachęcają do odwiedzenia ciekawych miejsc, tworzą mapy. Tu odbywają spotkania online z ciekawymi ludźmi np. p. Ryszardem Beresiem -dziennikarzem , autorem wielu prac historycznych o gminie Trzebownisko. Projekt kończy się 2 czerwca prezentacjami o swoich miejscowościach. Autorem prezentacji o Wólce Podleśnej jest Kasia Pietraszek z 8 klasy, ale pomaga jej cała ósemka!!!

M.Buczak, I.Dziagwa