Gminne Sprzątanie Świata

8 kwietnia w całej Gminie Trzebownisko odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”. Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami również wzięli w niej udział.  Organizatorem w naszej miejscowości był pan sołtys – Józef Lech. Sprzątanie rozpoczęliśmy od spotkania koło remizy strażackiej, gdyż dowiedzieliśmy się w jakie miejsca mamy się udać. Po godzinie intensywnej pracy na rzecz środowiska wróciliśmy do szkoły. Zebrane odpady znalazły się w kontenerze. Zebraliśmy bardzo mało śmieci. Jest to wynikiem tego, że na terenie istnieje selektywna zbiórka odpadów. Jest coraz większa świadomość ludzi nt. segregacji śmieci, co spowodowało, że zachowanie ludzi jest zupełnie inne niż jeszcze kilka lat temu. Oby tak dalej. Po zakończonej akcji pani dyrektor szkoły, każdego kto brał  w tym wydarzeniu uczestnika poczęstowała słodkim batonikiem od pana sołtysa.
Małgorzata Proskura – Buczak