Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

24 listopada 2022r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Celem konkursu była popularyzacja nauki języków obcych, rozwijanie umiejętności wokalnych wśród uczniów, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa, nawiązanie współpracy międzyszkolnej oraz promocja alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Do konkursu przystąpiło 16 uczestników ze szkół z terenu gminy Trzebownisko. Uczestnicy reprezentowali: SP w Stobiernej 1, SP w Jasionce, SP w Łukawcu, SP w Trzebownisku, SP w Nowej Wsi oraz SP w Wólce Podleśnej. Konkurs oceniany był przez czteroosobowe jury w składzie:

1. p. Joanna Materna- nauczyciel języka angielskiego

2. p. Arkadiusz Maciejewski– nauczyciel muzyki

3. p. Barbara Grzesik-nauczyciel języka angielskiego

4. p. Jadwiga Samagalska- nauczyciel języka niemieckiego.

Jury oceniało poprawność językową, walory głosowe, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny Konkurs podzielony został na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Z każdej kategorii wiekowej zostało wyłonionych po 3 finalistów.

W pierwszej kategorii wiekowej zwycięzcami zostali:

Oliwier Łyczko ze SP w Stobiernej nr 1 – I miejsce

Karol Głowiak ze SP w Stobiernej nr 1 – II miejsce

Patrycja Cisek ze SP w Wólce Podleśnej oraz Szymon Chmiel ze SP w Stobiernej 1 – III miejsce

W drugiej kategorii wiekowej zwycięzcami zostali:

Wiktoria Puc ze SP w Zaczerniu – I miejsce

Magdalena Orłoś ze SP w Wólce Podleśnej – II miejsce

Kornelia Bednarz ze SP w Nowej Wsi – III miejsce

Wyróżnienia: Wiktoria Bieniek ze SP w Zaczerniu oraz Milena Kiełbasa ze SP w Trzebownisku

Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy: Edyta Purcha