Gminny Konkurs Plastyczny “Szopka Bożonarodzeniowa”

W naszej szkole jest już tradycją organizowanie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Szopka Bożonarodzeniowa”.

Cele konkursu obejmują przede wszystkim:
-kultywowanie bożonarodzeniowej tradycji chrześcijańskiej;
-rozwijanie aktywności twórczej oraz zdolności plastycznych uczniów ze szkół z terenu naszej gminy;
-promowanie talentów plastycznych przez umożliwienie prezentacji twórczości uczniów;
-wyrażanie nastroju i uczuć związanych ze Świętami Bożego Narodzenia poprzez formy artystyczne.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół z terenu naszej gminy. Obejmuje dwie grupy wiekowe:
-uczniów klas I – III
-uczniów klas IV – VIII

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie szopki bożonarodzeniowej w formie przestrzennej pracy plastycznej, płaskiej lub płaskorzeźby.

W tym roku organizatorów zachwyciła mnogość pomysłów i technik wykonawczych nadesłanych prac. Oprócz tradycyjnych, nie zabrakło szopek wykonanych  z pierników, ciasta, makaronu, masy solnej, czy długopisem 3D. Są one dowodem na to, że wyobraźnia twórcza uczniów nie zna granic.
Wybór najpiękniejszych we wszystkich kategoriach był bardzo trudny.
Nadesłane prace można obejrzeć na wystawie na korytarzu szkolnym.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Maria Drzał
Grażyna Wolanik